Link - www.linia.pl Link - Banner - ReklamaLogo serwisu Towarzystwa Eksploracyjnego
Strona główna
O Towarzystwie
Program spotkań TE
Relacje ze spotkań TE
Relacje z wypraw
Relacja specjalna na 25-lecie TE
Dyskusyjne forum globtroterów
Informacje wydawnicze
Galeria zdjęć
Ciekawe adresy internetowe
Skrzynka pocztowa
Archiwum
Relacje ze spotkań TE
Poprzednie spotkania:
Bhutan
Himalaje
Liban
Radżastan
Filipiny
więcej...

     Autorka znana jest w naszym Towarzystwie z wielu prelekcji będących plonem jej podróży po świecie. Tym razem przedstawiła ilustrowane doskonałymi przeźroczami wrażenia z dwutygodniowej wycieczki autokarowej do północnych Włoch. Trasa obejmowała jeden z najciekawszych regionów tego kraju, z takimi miastami jak Padwa, Bolonia, Florencja, Siena, Orvieto, Perugia, Ravenna i Wenecja.

     Mimo bardzo ograniczonego czasu, dzięki dobremu zaplanowaniu (przez autorkę i jej męża) i organizacji wycieczki, w każdym z tych miast udało się zobaczyć i zwiedzić najciekawsze obiekty.

     Mocną stroną prelekcji było powiązanie prezentowanych zabytków z historią Italii - od Etrusków (Volterra) poprzez starożytny Rzym, wpływy Bizancjum (Rawenna, Wenecja) po wszechobecne w architekturze i malarstwie elementy renesansu.

     Poza wspomnianymi "obowiązkowymi" punktami zainteresowania turystów, na trasie wycieczki znalazły się miejscowości i obiekty mało znane, a niezwykle ciekawe, jak renesansowe miasteczko Montepulciano z kościołem San Biagio i Palazzo Comunale czy starożytny kamienny most w pobliżu Lukki, a nawet uzdrowiska o charakterystycznej dziewiętnastowiecznej architekturze.

     Autorka podkreśliła, że mimo burzliwych dziejów tego kraju w Italii zachowała się ogromna liczba zabytków, a w każdym mieście czy miasteczku można znaleźć coś interesującego. KOMUNIKATY
Już wkrótce kilka kolejnych serwisów zapraszamy do ich odwiedzania. Twoja linia.pl
 
Serwisy linia

Kliknij tu,

żeby otworzyć okienko nawigacyjne do innych serwisów

Powrót na górę   © 1999 Usługi Komputerowe s.c. & Zbigniew Bochenek
Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved